Південний науковий центр Новини Конкурс інноваційних проектів в Одесі

Конкурс інноваційних проектів в ОдесіКонкурс інноваційних проектів став вже традиційною подією для одеських вчених різновідомчих наукових установ і вищих навчальних закладів. Переможці конкурсу визначалися авторитетною конкурсною комісією на чолі з Головою Південного наукового центру НАН України академіком Сергієм Андронаті за пріоритетними напрямами інноваційної діяльності, які Кабінет Міністрів України затвердив на період 2017-2021 років.

Учасники та присутня на доповідях студентська молодь мали дуже позитивне враження від розробки Південноукраїнського педагогічного університету імені К.Д. Ушинського «Роботизована система вводу потенційно небезпечних пристроїв та конструкцій у аварійний режим при наближенні землетрусу», яку представив доцент кафедри методики викладання фізики та медійних засобів навчання цього вищого освітнього закладу кандидат фізико-математичних наук Вадим Жуковський. Система чутливих датчиків, розташованих по шляху від сейсмонебезпечної Зони Вранча в Румунії до українських нафто- і газопроводів, інших потенційно небезпечних об’єктів повинна встигнути блискавично подати сигнал на перекриття подачі палива до початку можливого руйнування таких об’єктів.

Нові нанокомпозити для плівкових елементів мікроелектронних сенсорів запропоновані доктором фізико-математичних наук Ярославом Лепіхом і співавторами з Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Про те, як ефективно застосувати систему управління в процесі реабілітації пацієнтів з проблемами опорно-рухового апарату доповів завідувач кафедри інформатики Одеського державного екологічного університету доктор технічних наук Володимир Мещеряков. Його розробка має конкретну цільову спрямованість на оптимізацію процесу лікування пацієнтів в курортно-оздоровчому комплексі  «Куяльник».

Одеський край відомий винами своїх добірних виноградників. Їх збереженню від хвороб і шкідників був присвячений проект Катерини Шматковской з ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова».

Як знизити втрати при збереженні і транспортуванні харчової продукції з мінімальними енергетичними витратами рекомендовано інноваційним проектом «Засоби зниження енергетичних витрат та стабілізації температури продукту під час зберігання і транспортування»,  який представила Олена Томчик з Одеської національної академії харчових технологій.

Економісти Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, від імені яких доповідала доктор економічних наук Наталія Андрєєва, запропонували «Механізми та інструментарій  впровадження екологічно чистих виробництв в контексті пріоритетів «зеленої економіки».

Вищеперелічені переможці конкурсу, як і інші його лауреати ще раз підтвердили актуальність, різноманітність і привабливість досягнень одеської науки, збереження її плідного творчого ядра і перспективу подальших ефективних наукових відкриттів та інноваційних досягнень.