Південний науковий центр Новини Південно-Українська АЕС

Південно-Українська АЕСВідокремлений підрозділ «Південно-Українська АЕС» та Південний науковий центр НАН України та МОН України підписали угоду про співробітництво

ВП «Південно-Українська АЕС» і Південний науковий центр (ПНЦ) НАН України та МОН України в липні підписали Генеральну угоду про співробітництво в сфері підвищення ефективності та безпеки атомної енергетики. Документ скріпили підписами генеральний директор ВП «Південно-Українська АЕС» Володимир Лисниченко і голова ПНЦ НАН України та МОН України академік Сергій Андронаті. Термін дії угоди – 5 років.

Предметом угоди є співпраця ВП «Південно-Українська АЕС» і Південного наукового центру НАН України у сфері збалансованого розвитку атомної енергетичної промисловості півдня України на основі впровадження сучасних досягнень вітчизняної та світової науки в сфері атомної енергетики, радіоекології, радіаційної безпеки, гідрофізики і гідрохімії. Угода передбачає реалізацію науково-технічних і організаційних заходів, спрямованих на всебічну спільну діяльність, яка стосується, в свою чергу, підвищення ефективності і безпеки атомної енергетики.

«Пріоритетним напрямом нашої спільної діяльності є, перш за все, забезпечення Південно-Української АЕС комплексом наукових і технічних заходів, які реалізуються у рамках продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3, – конкретизує голова ПНЦ НАН України і МОН України академік Сергій Андронаті. – Крім цього, ми плануємо впровадити нові і вдосконалити вже діючі системи забезпечення радіаційної та екологічної безпеки атомної станції, модернізувати системи контролю за наявністю тритію в повітрі і водному середовищі, оптимізувати методики відбору і підготовки проб для визначення ізотопів різних елементів в атмосферних опадах. У планах також конкретизувати схеми і кількість пунктів стаціонарного спостереження, які розташовані в 30-кілометровій зоні. Це – неповний перелік робіт, які ми будемо реалізовувати в рамках угоди, і які, сподіваємося, здійснять позитивний вплив на безпечну експлуатацію Південно-Української атомної станції».

За час виконання заходів ВП «Південно-Українська АЕС» і Південний науковий центр НАН України для обговорення та вирішення актуальних питань сформують спільні робочі групи і комісії. У разі необхідності до співпраці будуть також залучені компетентні наукові установи і організації.

Довідково.

ВП «Південно-Українська АЕС» – основа Південно-Українського енергетичного комплексу, розташованого в Миколаївській області, яка забезпечує потреби в електричній енергії регіону з населенням понад 5 млн осіб. До складу енергокомплексу входять: Південно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом». За роки існування ВП «Південно-Українська АЕС» вироблено понад 550 млрд кВт / год електричної енергії. ВП «Південно-Українська АЕС» сертифіковане за міжнародними стандартами: ISO 9001 діє до: 2015 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001 діє до: 2015 «Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосовування», OHSAS 18001: 2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 року підприємство очолює Володимир Лисниченко.